Strona głównaWpisyInneStraż świetnie wyposażona

Aktualności: Sprawy urzędowe

Straż świetnie wyposażona

29 grudnia 2022

Każdego dnia dbają o bezpieczeństwo stargardzian i mieszkańców okolicznych miejscowości. Gaszą pożary, działają przy wypadkach drogowych, powodziach, pomagają zwierzętom, a także organizują akcje krwiodawstwa. W swojej pracy potrzebują jednak specjalistycznego sprzętu. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie wzbogaciła się ostatnio o dwa pojazdy. Jeden z nich ma najwyższą łamaną drabinę na świecie o wysokości prawie 42 m.

Tuż przed końcem 2022 r. strażacy podzielili się dobrymi wiadomościami. Stargardzka jednostka zyskała specjalistyczne samochody o łącznej wartości ponad 4 700 000 zł. Jeden z nich to ciężki nośnik kontenerowy z hakowym urządzeniem załadowczym na podwoziu RENAULT K 6×6. Drugi – pojazd specjalny z drabiną mechaniczną SD41 Iveco Magirus 180-320. Tegoroczne zakupy uzupełnia jeszcze lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy Ford Ranger o wartości ponad 340 000 zł. Z tego auta korzystają strażacy z Grupy Ratownictwa Technicznego, która działa głównie przy wypadkach komunikacyjnych.

Stargard regularnie wspiera naszą komendę. Tylko w tym roku z budżetu miasta  do strażaków popłynęły przeszło 430 000 zł. Pieniądze przeznaczono na dofinansowanie zakupu pojazdów, nowoczesny system łączności, duży agregat prądotwórczy oraz odkurzacz i osuszacz powietrza. Wszystko po to, by w sytuacjach kryzysowych funkcjonariusze mogli działać jeszcze sprawniej i szybciej, dbając o bezpieczeństwo stargardzian.

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie/FB