Aktualności: Sprawy urzędowe

Strażnicy uratowali życie

1 kwietnia 2020

Każdego dnia funkcjonariusze Straży Miejskiej pomagają seniorom z całego miasta w załatwianiu codziennych spraw. Jeden z patroli był w drodze z zakupami z apteki do kolejnej potrzebującej osoby. Wtedy zauważył mężczyznę leżącego na ulicy. Dzięki szybkiej reakcji strażników 85-letni stargardzianin otrzymał natychmiastową pomoc.

Mężczyzna znajdował się na ul. B. Chrobrego. Patrol zatrzymał samochód, by sprawdzić, co się stało. Senior był nieprzytomny i nie oddychał. Jeden z funkcjonariuszy natychmiast rozpoczął masaż serca. W tym czasie drugi strażnik zadzwonił po karetkę. W oczekiwaniu na pogotowie, mężczyźnie cały czas udzielana była pierwsza pomoc.

Po przyjeździe ratowników senior odzyskał czynności życiowe. Strażnicy nadal wspierali załogę pogotowia. Mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala. Prawdopodobnie przeszedł zawał serca. Interwencja funkcjonariuszy uratowała mu życie. Dzięki szybkiej i umiejętnej reakcji strażników mężczyzna otrzymał właściwą pomoc.

Straż Miejska od 28 lat działa w różnych sferach życia w Stargardzie. Podczas epidemii koronawirusa funkcjonariusze pomagają seniorom w załatwianiu codziennych spraw. Funkcjonariusze robią zakupy, a także realizują recepty w aptece. Aby otrzymać takie wsparcie, wystarczy zadzwonić pod nr tel. 986 i 91 577 50 90. Pomoc jest dostępna od poniedziałku do piątku 8:00-21:00 i w soboty oraz niedziele 8:00-14:00.

Zdjęcie: Straż Miejska