Aktualności: Działania społeczne

Stwórz Kącik Urody Seniora

6 sierpnia 2019

Zbliża się kolejna edycja Stargardzkich Dni Seniora. Już po raz czwarty odbędą się wydarzenia dedykowane przede wszystkim osobom starszym, ale nie tylko. Będzie aktywnie, wesoło i z energią – seniorzy doskonale wiedzą, jak dobrze się bawić. Zapraszamy salony fryzjerskie i studia makijażu do stworzenia wyjątkowego Kącika Urody Seniora.

Dzień Festynowy zaplanowano na 21.09. (sobota). Uczestnicy wezmą udział w licznych atrakcjach. Jednak nic tak nie poprawia nastroju, jak nowa fryzura, gustowny makijaż czy odprężający masaż. Jednym z pomysłów jest stworzenie Kącika Urody, w którym seniorzy będą mogli skorzystać z takich usług. Wszystko po to, by poczuli się tego dnia wyjątkowo. Udział w tworzeniu kącika to nie tylko dobra zabawa, ale także okazja do promocji swoich salonów i gabinetów kosmetycznych. Początek imprezy o 14:00.

W Stargardzie przybywa miejsc przyjaznych osobom starszym. Sukcesem okazała się chociażby akcja Krzesełko dla Seniora. Przedsiębiorcy z całego miasta pokazują, że są otwarci na wszystkich klientów, także tych o szczególnych potrzebach.

Stargardzkie Dni Seniora to impreza, dzięki której osoby starsze mają motywację do większej aktywności. Są ciekawe spotkania, występy artystyczne i zawody sportowe. To podsumowanie całorocznej działalności seniorów ze Stargardu. Na co dzień uczestniczą m.in. w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, spotykają się w Klubach Seniora i Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W naszym mieście osoby starsze udowadniają, że w każdym wieku można mieć ciekawe i barwne życie.

Fryzjerzy i makijażyści, którzy chcą dołączyć do wspólnej zabawy podczas IV Stargardzkich Dni Seniora, mogą się zgłosić mailowo – d.synenko@um.stargard.pl lub pod nr tel. 91 578 26 68, 91 578 32 13. Zgłoszenia są też przyjmowane w Urzędzie Miejskim przy ul. Czarnieckiego 17, pok. 26 (parter).

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum