Aktualności: Działania społeczne

Super kawiarenka na Starówce

10 grudnia 2019

Doskonała zabawa w świetnej atmosferze, a do tego możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu – na mapie Stargardu z powodzeniem działa kolejne miejsce specjalnie dla seniorów. W kawiarence na Starym Mieście spotykają się dwa razy w tygodniu. Są wspólne rozmowy, wymiana doświadczeń, a także różne aktywności.

– Frekwencja na otwarciu kawiarenki przerosła moje oczekiwania. Najpierw były obawy, czy w ogóle ktoś się pojawi, ale już po chwili zaczęliśmy się zastanawiać, czy wszyscy się zmieszczą. Wspaniale widzieć tyle zaangażowanych osób. Kawiarenka ruszyła z rozmachem, a przed nami mnóstwo planów i pomysłów do zrealizowania – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Seniorzy w Starówce mają do dyspozycji dwie przestronne sale, a także dobrze wyposażoną kuchnię i łazienkę. Do klubu może dołączyć każdy. Wystarczy przyjść na jedno ze spotkań, przekonać się, jak wspaniała atmosfera tam panuje i na stałe dołączyć do zespołu. – Cieszę się, że w naszym mieście przybywa miejsc dla seniorów. Nie brakuje też osób, dzięki którym wszystko sprawnie działa. Dziękuję paniom radnym Wandzie Nowickiej i Wandzie Wysockiej oraz księdzu Januszowi Posadzemu za organizację i zaangażowanie w stworzenie kawiarenki na Starym Mieście – dodaje Ewa Sowa.

Seniorzy spotykają się w Starówce od niedawna, a już mają za sobą ciekawe aktywności. Z każdym tygodniem poznają się coraz lepiej i zawiązują nowe przyjaźnie. Była już pogadanka z udziałem Policji i Straży Pożarnej – uczestnicy dowiedzieli się, jak nie dać się oszukać, a także jak na co dzień dbać o swoje bezpieczeństwo. Przyjemnie spędzili też wieczór andrzejkowy. Były rozmowy, a zamiast wróżb – wspólne wypiekanie i dekoracja pierwszych świątecznych ciasteczek. Klub już tętni życiem, a jego uczestnicy snują śmiałe plany na przyszłość. Ich działania można podglądać na facebookowym profilu Stargardzkiej Starówki. Warto tam zajrzeć i przekonać się, że aktywność wcale nie idzie na emeryturę. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki od 16:00 przy ul. Krzywoustego 12 (salka na plebanii).

W naszym mieście od lat z powodzeniem działają miejsca stworzone specjalnie dla osób starszych. Jest Kawiarenka Międzypokoleniowa na os. Kluczewo i Klub „Senior+” na os. Lotnisko. Osoby starsze spotykają się też w Domu Kultury Kolejarza. Teraz do tych miejsc dołączyła Starówka. Sukcesem okazał się także projekt Krzesełko dla Seniora. Osoby starsze otrzymują również bezpłatną pomoc w ramach akcji Złota Rączka.

Zdjęcia: Stargardzka Starówka – Klub Seniora/Kolegiata NMP Królowej Świata