Aktualności: Edukacja

Surfowali i malowali

1 kwietnia 2022

Młodzi ludzie ze stargardzkich szkół podstawowych wzięli udział w kampanii, którą przeprowadzili specjaliści z Poradni Profilaktyczno-Konsultacyjnej MONAR. Uczniowie poznali zagrożenia, jakie mogą się pojawić podczas korzystania z internetu. Przygotowali też prace plastyczne na ten temat. Ich dzieła można oglądać na ekspozytorach w Parku Chrobrego.

Kampania „Surfuję z głową” skierowana była przede wszystkim do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych. W warsztatach wzięli udział również nauczyciele. Młodzi stargardzianie nauczyli się rozpoznawać zagrożenia w sieci i dowiedzieli się, co trzeba zrobić w sytuacji budzącej niepokój. Jednym z elementów kampanii był konkurs plastyczny. Jego efekty są do zobaczenia na wystawie w Parku Chrobrego. To dobra okazja do rozmowy z dziećmi o cyberbezpieczeństwie. Kolorowe rysunki w łatwy sposób mówią o ważnych sprawach.

Organizator kampanii – Stowarzyszenie MONAR – prowadzi w naszym mieście także punkt profilaktyczno-konsultacyjny. Przy ul. Wojska Polskiego 30/2 każdy, kto zmaga się z uzależnieniem od narkotyków, może liczyć na wsparcie doświadczonych terapeutów. Pomoc jest udzielana również ich bliskim. Poradnia działa we wtorki i środy od 13:00 do 18:00. Można również umówić się na inny termin. W razie jakichkolwiek pytań wystarczy zadzwonić pod nr 534 877 833.

Zdjęcia: UM w Stargardzie