Aktualności: Sprawy urzędowe

Surmie na placu

9 listopada 2021

Prezydent Rafał Zając wraz z wicemarszałkiem Olgierdem Kustoszem posadzili drzewa przy placu zabaw między ul. J. Przybosia i ul. S. Żeromskiego. Rośliny pojawiły się w naszym mieście w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. W ubiegłym tygodniu w Parku Chrobrego przybyło 10 młodych platanów, a teraz swoje miejsce znalazły u nas ozdobne surmie bignoniowe.

Młode katalpy uzupełniły rodzinny plac zabaw przy ul. J. Przybosia. To nowy projekt – zrealizowany wiosną w ramach poprzedniej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mają tam do dyspozycji sprzęty dla osób w różnym wieku. Są huśtawki, karuzela, zjeżdżalnie i drabinki do wspinaczki, a także urządzenia siłowni plenerowej.

W ramach RPO WZ do Stargardu trafiły w sumie 24 drzewa – 10 platanów i 14 surmii. Te gatunki dobrze odnajdują się w naszym mieście. Wiekowe, bardzo efektowne platany od dawna można podziwiać przy Baszcie Tkaczy i w Parku Popiela. Z kolei ozdobne katalpy z charakterystycznymi owocami w kształcie długich strąków rosną już w okolicy różanki w Parku Jagiellońskim i przy cerkwi w Parku Chrobrego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie