Aktualności: Kultura

Święto Książek i Kwiatów

20 kwietnia 2023

Kiermasz książek, spektakl muzyczny, seans filmowy i dyskusja m.in. o poezji – najbliższy weekend to kolejna odsłona Święta Książek i Kwiatów. Początek w sobotę (22.04.) o 11:00 w Polsko-Angielskiej Szkole Podstawowej „Tęczowe Abecadło” (ul. S. Staszica 27).

Również w sobotę (22.04.) o 18:00 na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury (wejście od ul. Wojska Polskiego) rozpocznie się spektakl muzyczny na podstawie tekstów piosenek i wierszy Leonarda Cohena. „Pieśni Miłości i Nienawiści” wykona Stanisław Górka z akompaniamentem Andrzeja Perkmana. Bilety można kupować w kasie kina SCK albo przez internet, klikając tutaj.

Niedzielę (23.04.) rozpocznie kiermasz książki. Od 11:00 w holu kina SCK coś dla siebie znajdą wszyscy miłośnicy literatury. O 17:00 rozpocznie się seans filmowy – do zobaczenia „Hallelujah: Leonard Cohen, a Journey, a Song”. Z kolei o 19:00 w foyer kina będzie można wziąć udział w spotkaniu ze Stanisławem Górką, który opowie o twórczości L. Cohena, a także roli poezji we współczesnym świecie. Spotkanie poprowadzi Marcin Rumiński, a muzyczną oprawę zapewni Damian Gralak.

Organizatorem Święta Książek i Kwiatów w Stargardzie jest Stowarzyszenie Omne Verbum.