Aktualności: Działania społeczne

Święto na Leśnej Polanie

28 stycznia 2020

Wyjątkowe wydarzenie dla opiekunów, podopiecznych, a także wielu absolwentów w różnym wieku – Żłobek Miejski obchodzi okrągłą rocznicę działalności. Placówka na os. Zachód świętuje 65-lecie, a przy ul. Krasińskiego – 35-lecie. Przez lata żłobek wychował tysiące stargardzian. Dziś nadal jest miejscem, które zapewnia najmłodszym mieszkańcom bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój.

– Miarą sukcesu żłobka jest uśmiech dziecka, który codziennie oglądają rodzice w domu i opiekunowie w placówce. To także możliwość ciągłego obserwowania dobrego rozwoju młodego człowieka. Gratuluję tego pięknego jubileuszu i życzę dalszych sukcesów w przyszłości. Jednocześnie cieszę się, że z roku na rok coraz więcej rodziców chce, aby ich pociechy uczęszczały do miejskiego żłobka – to dowód dużego zaufania do opiekunów – mówi prezydent Rafał Zając.

Jubileusz uświetniły występy podopiecznych „Leśnej Polany”. Publiczność wraz z małymi aktorami przeniosła się do świata najpiękniejszych bajek. Nie zabrakło także akcentów muzycznych. Podczas uroczystości po raz pierwszy wręczono tytuły Honorowych Przyjaciół Żłobka. Wyróżnienie trafiło m.in. do prezydenta Rafała Zająca.

„Leśna Polana” składa się z 7 grup: Skrzatów, Jeżyków, Smerfów, Pszczółek, Motylków, Biedronek i Promyków. Łącznie każdego dnia opiekunki troszczą się o około 200 maluchów w wieku do 3 lat. W Stargardzie Żłobek Miejski znajduje się w dwóch lokalizacjach – na os. Zachód A4 i przy ul. Krasińskiego 5. Oba budynki są dostosowane do potrzeb najmłodszych podopiecznych. Mają też dobrze wyposażone place zabaw. Placówki działają przez cały rok, także w wakacje.

W 2019 r. „Leśna Polana” zdobyła nagrodę w krajowym konkursie na Żłobek Roku. Stargardzką placówkę docenili członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych. To jedyny żłobek z województwa zachodniopomorskiego, który został wyróżniony podczas Ogólnopolskiej Konferencji Żłobków i Klubów Dziecięcych.

Zdjęcia: UM w Stargardzie