Aktualności: Sprawy urzędowe

Święto Wojska – zaproszenie

13 sierpnia 2021

15 sierpnia w całym kraju obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. W naszym mieście zaplanowano apel pamięci i złożenie kwiatów pod pomnikiem „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości” oraz mszę świętą w kolegiacie. Na Rynku Staromiejskim będzie defilada wojska, a w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego koncert Big Band Stargard.

15.08. (niedziela) o 10:30 przy pomniku „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości” będzie apel pamięci i salwa honorowa. Zostaną również złożone kwiaty. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych oraz mieszkańcy.

O 11:00 w kolegiacie rozpocznie się msza święta w intencji poległych na polu chwały. O 12:00 na Rynku Staromiejskim będzie można obejrzeć defiladę żołnierzy. Zostaną również wręczone odznaczenia wojskowe.

O 17:00 w Teatrze Letnim zagra Big Band Stargard pod kierownictwem Mirosława Wesołowskiego. Grupie z Domu Kultury Kolejarze towarzyszyć będą wokaliści: Anna Zięba, Artur Słowik i Andrzej Kwiczała. Koncert poprowadzi Andrzej Mleczko.

Święto Wojska Polskiego to również okazja do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Mobilny punkt będzie działał na Rynku od 10:00 do 17:00. Na wszystkich chętnych czekają preparaty firm: Pfizer, AstraZeneca i Johnson&Johnson. Każdy może sam zdecydować, którą szczepionkę otrzyma. Szczegóły tutaj.