Strona głównaWpisyDziałania społeczneŚwiętowali z całych sił

Aktualności: Działania społeczne

Świętowali z całych sił

12 września 2022

Piknikiem na Bobrowej Polanie zakończyły się tegoroczne Stargardzkie Dni Seniora. Wielkie święto najstarszych mieszkańców trwało przez 4 dni. Działo się naprawdę bardzo dużo – była parada, festyn, dyskoteka, wycieczka z prezydentem Rafałem Zającem i wspólna biesiada. Do wspólnej zabawy chętnie dołączyli również nieco młodsi stargardzianie.

Stargardzkie Dni Seniora tym razem rozpoczęły się chwilą dla zdrowia. Była okazja do zrobienia bezpłatnych badań m.in. w kierunku osteoporozy. Zdjęcia z tej akcji można zobaczyć tutaj. Później tradycyjnie świętował Polski Związek Emerytów i Rencistów, który co roku organizuje uroczyste spotkanie 80-latków i najstarszych członków PZERiI. Były prezenty, życzenia i gratulacje. Relacja jest do obejrzenia tutaj.

Kolejny dzień rozpoczął się bardzo wcześnie i zakończył późnym wieczorem. Najpierw na stawach hodowlanych w Kluczewie rywalizowali wędkarze. Później z Rynku Staromiejskiego wyruszyła radosna, kolorowa parada seniorów. Następnie świętowanie przeniosło się do Teatru Letniego, gdzie był festyn z ogromnym tortem i dyskoteka. Tutaj można zobaczyć jak świetnie bawili się stargardzianie.

Po tylu atrakcjach przyszedł czas na nieco spokojniejsze rozrywki. Ci, którzy podczas festynu wygrali specjalne bilety, wyruszyli na wycieczkę po Stargardzie z prezydentem Rafałem Zającem w roli przewodnika. Gdzie byli i co widzieli – do sprawdzenia tutaj. Działo się również na Bobrowej Polanie, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody seniorzy wzięli udział w pikniku. Było ognisko, wspólne śpiewanie i zabawy integracyjne.

Podczas SDS Zespół Doradczy Prezydenta Miasta ds. Seniorów tradycyjnie odbiera klucze do miasta. To symboliczny gest, który rozpoczyna wielkie świętowanie. Po zakończeniu wszystkich wydarzeń klucze zawsze wracają do prezydenta Rafała Zająca. Oddając je tym razem, seniorzy już planowali kolejne imprezy w przyszłym roku.

Zdjęcia: UM w Stargardzie