Aktualności: Sprawy urzędowe

Świętowali z FILARAMI

18 września 2022

To była szalona niedziela w Parku Zamkowym. Mieszkańcy w różnym wieku świetnie bawili się podczas naukowego pikniku. Odkrywali ciekawostki ze świata wiedzy i historii, jedli smakołyki i próbowali swoich sił w tematycznych warsztatach. Impreza była też okazją do świętowania pierwszych urodzin Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY.

Już po raz drugi stargardzianie bawili się na pikniku naukowym. Nowością było Plenerowe Centrum Nauki, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na scenie znów swoje umiejętności zaprezentowali zdolni ludzie z naszego miasta. Ciekawe stoiska i warsztaty przyciągały odwiedzających – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Sporą publiczność zgromadziły też pokazy naukowe.

SCN hucznie obchodziło swoje pierwsze urodziny, ale wcale nie zwalnia tempa. Zapowiada się naprawdę interesująca jesień. Weekend w kosmosie, warsztaty z LEGO, zabawa Halloween dla dorosłych, kursy druku 3D, specjalne godziny zwiedzania dla seniorów – to tylko kilka propozycji na najbliższe tygodnie. Wszystko można na bieżąco sprawdzać na facebookowym profilu FILARÓW.

Zdjęcia: