Aktualności: Sprawy urzędowe

Świętowaliśmy z wojskiem

16 sierpnia 2022

Jak co roku w naszym mieście obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego. Były oficjalne uroczystości i pokaz sprzętu, który zainteresował mieszkańców w każdym wieku. Żołnierze zaprezentowali też swoje umiejętności.

Wydarzenia tradycyjnie rozpoczęły się przy pomniku „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości”. Tam przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych złożyli symboliczne, biało-czerwone kwiaty. Następnie w kolegiacie została odprawiona uroczysta msza święta. Kolejnym punktem programu był apel na Rynku Staromiejskim.

– Święto Wojska Polskiego to okazja do powiedzenia o tym, jak ważni dla kraju, dla nas wszystkich, powinni być żołnierze. Historia pokazuje, że uzbrojenie armii jest kluczowe, ale najistotniejsza i tak pozostaje postawa ludzi, ich zaangażowanie, chęć służby drugiemu człowiekowi i własnej Ojczyźnie. Poczucie bezpieczeństwa to jedna z naszych najważniejszych potrzeb. Wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska dziękuję za jej zaspokajanie – mówi prezydent Rafał Zając.

Obchodom święta towarzyszył pokaz sprzętu naszej armii, który zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Stargardzianie chętnie oglądali pojazdy i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Dodatkowo na Rynku można było usłyszeć salwę honorową i zobaczyć żołnierzy w akcji.

Zdjęcia: Paweł Bieg