Aktualności: Sprawy urzędowe

Świętujemy Niepodległość

9 listopada 2021

Jak co roku stargardzianie na różne sposoby będą obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Zaplanowano m.in. uroczystą mszę świętą, pokaz sprzętu wojskowego, grochówkę dla mieszkańców i występy artystyczne. Jest też coś dla zwolenników aktywnego świętowania i miłośników muzyki klasycznej.

11.11. (czwartek) o 10:30 pod pomnikiem „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości” złożone zostaną kwiaty. O 11:00 w kolegiacie rozpocznie się nabożeństwo. Tuż po mszy – około 12:00 – na Rynku Staromiejskim będzie uroczysty apel wojskowy i pokaz sprzętu, a także darmowa grochówka. Z okazji Święta Niepodległości specjalny patriotyczny program artystyczny przygotowały zespoły Altos i Boże Światełka. Stargardzianie, którzy pojawią się w czwartek na rynku, będą mogli wziąć udział we wspólnym śpiewaniu – ułatwi im to śpiewnik opracowany przez Stargardzkie Centrum Kultury.

W tym roku Święto Niepodległości w Stargardzie można uczcić muzycznie lub sportowo. O 17:00 na dużej scenie SCK wystąpi Orkiestra Camerata. Są jeszcze bilety na „Koncert polski” – do kupienia tutaj. Z kolei o 18:00 w Parku Chrobrego wystartuje 4. „Bieg dla Niepodległej”. Trwają zapisy na to wydarzenie – link tutaj.