Strona głównaWpisyInneSzczepienia w SCK

Aktualności: Sprawy urzędowe

Szczepienia w SCK

8 września 2022

W naszym mieście znów pojawi się Mobilny Punkt Szczepień. W piątek (9.09.) w Stargardzkim Centrum Kultury będzie można przyjąć dowolny preparat przeciwko koronawirusowi. Nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy przyjść do SCK między 12:00 a 15:00.

Mobilny Punkt Szczepień tym razem zlokalizowany będzie w sali baletowej SCK (wejście od strony ul. Wojska Polskiego). Na miejscu każdy chętny otrzyma preparat przeciwko koronawirusowi – zarówno pierwszą dawkę, jak i którąkolwiek z dawek przypominających. Z bezpłatnych szczepień cały czas mogą również korzystać obywatele Ukrainy. Oni również nie potrzebują skierowania – wystarczy, że będą mieli przy sobie dokument tożsamości.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami czwartą szczepionkę mogą otrzymać osoby powyżej 60 lat, wszyscy, którzy ukończyli 12 lat i mają zaburzoną odporność oraz pracownicy podmiotów medycznych, personel medyczny, studenci kierunków medycznych i farmaceuci. W razie jakichkolwiek wątpliwości przed wizytą w mobilnym punkcie warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

Zdjęcie: Paweł Bieg/archiwum