Aktualności: Działania społeczne

Szczepienia w SCK

2 kwietnia 2021

Prezydent Rafał Zając zaproponował wojewodzie zachodniopomorskiemu, żeby jeden z Punktów Szczepień Masowych został utworzony w Stargardzkim Centrum Kultury. To wygodne rozwiązanie dla mieszkańców zarówno naszego miasta, jak i całego powiatu. Punkt w SCK może być prowadzony przez stargardzki szpital.

To komfortowa lokalizacja dla osób udających się na szczepienie, niezależnie od wybranego środka transportu. Do Stargardu łatwo dojechać pociągiem lub autobusem, a zmotoryzowani mają do dyspozycji duży parking przed placówką. SCK położony jest w ścisłym centrum miasta, a do budynku bez problemów dotrą także osoby z niepełnosprawnościami.

SCK ma dużą powierzchnię, dzięki czemu jednocześnie zaszczepionych może być więcej osób. Dodatkowo placówka znajduje się w pobliżu szpitala. Punkt Szczepień Masowych mógłby zostać utworzony na parterze budynku przy ul. J. Piłsudskiego 105. O wyposażenie – niezbędny sprzęt medyczny i techniczny – zadbają pracownicy SPWZOZ. Miasto ściśle współpracuje w tej kwestii z powiatem stargardzkim.

Zdjęcie: SCK/archiwum