Aktualności: Działania społeczne

Szczepimy Pfizerem w SCK

9 czerwca 2021

Wygodnie, blisko domu i szybko – dokładnie tak można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi w punkcie w Stargardzkim Centrum Kultury. Dostępne są preparaty Pfizer. Jeśli ktoś chce dostać paszport szczepionkowy jeszcze przed wyjazdem na wakacje, to powinien wybrać właśnie SCK. Na swój termin można umówić się nawet z dnia na dzień.

Do tej pory w punkcie w SCK zaszczepiło się już ponad 3800 osób. Punkt działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00, więc mamy możliwość wybrania najlepszej dla siebie pory. Dostępność preparatów jest naprawdę duża, dlatego stargardzianie nie muszą jeździć na szczepienia poza miasto.

Cały czas działa rejestracja do punktu w SCK. Aby się zapisać trzeba:

 • wejść na stronę www.pacjent.gov.pl i zarejestrować się elektronicznie – TUTAJ można obejrzeć krótki film instruktażowy;
 • zadzwonić na bezpłatną infolinię – tel. 989 lub pod nr 880 333 333 (całodobowo, 7 dni w tygodniu) – i jako wybrane przez siebie miejsce wskazać Punkt Szczepień Powszechnych – Stargardzkie Centrum Kultury (Ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105, Stargard),
 • wysłać SMS o treści SzczepimySie pod nr 664 908 556 lub 880 333 333,
 • zadzwonić bezpośrednio do punktu w SCK – tel. 667 627 600 lub 667 627 598 (od poniedziałku do piątku, 8:00-15:00).

Po zapisaniu się i uzyskaniu terminu oraz godziny szczepienia warto jeszcze w domu wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19. Jest on dostępny w załączniku poniżej. Można go też dostać – w wersji papierowej – w SCK, Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17 i Rynek Staromiejski 1) oraz w Starostwie Powiatowym (ul. Skarbowa 1). Wypełnienie kwestionariusza w domu skraca czas pobytu w punkcie i usprawnia załatwienie formalności.

W dniu szczepienia trzeba:

 • odżywiać się dokładnie tak samo jak na co dzień,
 • przyjmować te same lekarstwa,
 • „na górę” ubrać to, co pozwoli łatwo i szybko odsłonić ramię.

Koniecznie należy zabrać:

 • dowód osobisty,
 • swoją dokumentację medyczną,
 • listę zażywanych leków,
 • okulary (jeśli są potrzebne).

Jeśli ktoś nie może przyjść na ustalony termin, powinien jak najszybciej zadzwonić bezpośrednio do punktu w SCK – tel. 667 627 600 lub 667 627 598. Warto pamiętać, że złe samopoczucie lub lekkie objawy infekcji nie zawsze są przeciwwskazaniem do szczepienia. Decyzję w tej sprawie podejmuje lekarz.

Punkt w Stargardzie jest zorganizowany tak, aby każdy pacjent mógł po szczepieniu odczekać około kwadrans. W tym czasie będzie obserwowany przez profesjonalnie przygotowaną kadrę. Na ewentualne pytania i wątpliwości odpowiedzi zostaną udzielone na etapie kwalifikacji do szczepienia.

Bezpłatne miejsca parkingowe dla osób szczepiących się zostały wyznaczone na dawnej pętli autobusowej przy pl. Wolności (przed głównym wejściem do SCK). Aby dostać się do punktu, trzeba wejść do budynku od strony ul. Wojska Polskiego – naprzeciwko sądu. Punkt jest pozbawiony barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami.

Zdjęcie: Paweł Bieg

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przed szczepieniem

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przed szczepieniem – osoba niepełnoletnia