Aktualności: Edukacja

Szkoły z dofinansowaniem

2 lipca 2024

Chociaż wakacje dopiero się rozkręcają, w niektórych miejskich podstawówkach już trwają przygotowania do nowego roku szkolnego. Zapowiadają się spore nowości w Dwójce i Ósemce. Będzie nowoczesny sprzęt m.in. do robotyki i nauki programowania, wsparcie psychologiczne, zajęcia sportowe, a dla nauczycieli – interesujące szkolenia. Cały projekt ma wartość prawie 1 200 000 zł.

Już za 2 miesiące ponad 460 uczniów Dwójki i Ósemki skorzysta z ciekawych nowości. W Szkole Podstawowej nr 8 zmodernizowana zostanie sieć internetowa. W placówkach pojawi się nowy sprzęt, dzięki któremu młodzi ludzie będą mogli uczyć się m.in. kodowania, programowania i robotyki. Kolejne działania zapewnią uczniom wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, a także doradztwo zawodowe dla ostatnich klas. Z projektu skorzystają również nauczyciele. Prawie 40 pedagogów z obu szkół weźmie udział w szkoleniach. Poznają najnowocześniejsze metody pracy z dziećmi i młodzieżą – również ze szczególnymi potrzebami.

Dla uczniów obu szkół przewidziano też wyjazdy edukacyjne. Odwiedzą Morskie Centrum Nauki w Szczecinie i Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska. Sprawdzą też, co ciekawego można znaleźć w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Na realizację projektu w Dwójce i Ósemce pozyskaliśmy prawie 1 100 000 zł dofinansowania z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum

https://stargard.eu/dla-mieszkanca/fundusze-europejskie/wsparcie-ksztalcenia-ogolnego-w-stargardzie/

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #WsparciekształceniaogólnegowStargardzie

Wartość projektu: 1 186 361,08 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 066 829,18 zł