Strona głównaWpisyKulturaSztuka w zakątkach miasta

Aktualności: Kultura

Sztuka w zakątkach miasta

10 września 2020

W Stargardzie twórczość lokalnych artystów można spotkać w różnych – często nietypowych – miejscach. Czekając na autobus, robiąc zakupy, a także załatwiając sprawy w urzędzie. Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA” umieszcza obrazy i fotografie tam, gdzie z łatwością zostają zauważone przez mieszkańców.

Dzieła lokalnych twórców pojawiają się w ogólnodostępnych miejscach publicznych. Chodzi o to, by jak najwięcej odbiorców miało z nimi kontakt. Obrazy i fotografie można spotkać w Ratuszu, Młodzieżowym Domu Kultury, gablocie STBS przy pl. Wolności, Szkole Muzycznej, szpitalu rehabilitacyjnym przy ul. S. Staszica, aptece „Nowa” przy ul. M. Reja, w siedzibach Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz w poczekalni Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego.

Warto podczas codziennych aktywności dobrze się rozglądać, by nie ominąć żadnego dzieła. Strefa Sztuki w naszym mieście to dowód na to, że miejsce obrazów i fotografii jest nie tylko w galeriach. Doskonale „pasują” do budynków użyteczności publicznej. Poprawiają estetykę tych obiektów, a jednocześnie uwrażliwiają mieszkańców na sztukę. W ramach strefy można zobaczyć dzieła przedstawiające m.in. faunę i florę, a także detale architektoniczne i pejzaże.

Zdjęcia: FB/SSMSP „BRAMA”