Strona głównaWpisyDziałania społeczne„Szybka Ścieżka” – szansa na dofinansowanie

Aktualności: Działania społeczne

„Szybka Ścieżka” – szansa na dofinansowanie

11 kwietnia 2019

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju organizuje konkurs dla projektów realizujących Program Dostępność Plus. Pieniądze mogą otrzymać firmy, które stworzą produkt, usługę lub technologię znoszące bariery dla osób z ograniczeniami, zarówno fizycznymi, jak i poznawczymi.

Rynek produktów i usług dla osób niepełnosprawnych wciąż się powiększa. Jest duże zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Konkurs „Szybka Ścieżka” jest skierowany do przedsiębiorstw, konsorcjów przedsiębiorstw i konsorcjów naukowo-przemysłowych. Można otrzymać fundusze na badania przemysłowe, prace rozwojowe i prace przedwdrożeniowe. Ich rezultatem ma być nowatorskie rozwiązanie ułatwiające osobom niepełnosprawnym funkcjonowanie w otoczeniu.
W Stargardzie jest coraz więcej miejsc dostosowanych do ich szczególnych potrzeb. Niskopodłogowe autobusy MPK, przystanki z nawierzchnią ułatwiającą poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym, a także plac zabaw dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi – to tylko niektóre przykłady zniesienia barier w przestrzeni publicznej. Bardzo ważne jest także wyrównywanie szans w edukacji. Uczniowie klas integracyjnych Szkoły Podstawowej nr 2 uczą się kodowania i programowania, drukują także teksty zapisane alfabetem Braille’a.

Na dofinansowania zwycięskich projektów łącznie przeznaczono 50 000 000 zł. Wnioski można składać od 1.04. (poniedziałek) do 1.07. (poniedziałek) tylko w formie elektronicznej. Więcej informacji i link do Generatora Wniosków o Dofinansowanie znajduje się w załączniku.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum