Aktualności: Sport

Szykują się do sezonu

27 kwietnia 2020

Choć w związku z epidemią koronawirusa wiele wydarzeń sportowych wciąż stoi pod znakiem zapytania, stargardzkie stadiony będą gotowe na rozpoczęcie rozgrywek. Murawa na boiskach przechodzi zabiegi pielęgnacyjne, a piłkarskie szatnie są remontowane. Odświeżony zostanie także korytarz na parterze hali OSiR.

Prace prowadzone są na stadionach przy ul. Ceglanej i ul. Sportowej. Po powrocie do treningów piłkarze Błękitnych skorzystają z odnowionych szatni. Dodatkowo w obiekcie przy ul. Ceglanej wyremontowano łazienkę i pomieszczenia socjalne. Przy ul. Sportowej odmalowano siłownię i odświeżono elementy wyposażenia na zewnątrz.

Trwają także prace na murawie. Łącznie na obu boiskach dosiano 300 kg trawy. Dzięki dodatkowym zabiegom pielęgnacyjnym – piaskowaniu i skaryfikacji – murawa będzie gęsta i komfortowa w użytkowaniu. Jak co roku trawa jest także nawożona preparatami dostosowanymi do potrzeb gleby w tym miejscu.

Zaplanowano też remont jednego z korytarzy hali OSiR przy ul. Pierwszej Brygady.

Na razie nie podano konkretnej daty wznowienia piłkarskich rozgrywek. Polski Związek Piłki Nożnej chce powrotu zarówno Ekstraklasy, jaki i I oraz II ligi na przełomie maja i czerwca. Mecze odbywałyby się przy pustych trybunach, a zwodnicy obowiązkowo przeszliby testy na obecność koronawirusa.

Zdjęcia: OSiR