Aktualności: Kultura

Teatr robi się w Książnicy

7 stycznia 2020

Co łączy Czerwonego Kapturka, Smoka i Spidermana? Każdą z tych postaci mogą wykonać uczestnicy warsztatów lalkarskich „Teatr się robi”. W planach są bohaterowie fantastyczni, magiczne stworzenia i dużo, dużo więcej. Na zakończenie całorocznych zajęć w Książnicy Stargardzkiej odbędzie się wyjątkowy spektakl „Bajkowy galimatias”.

Warsztaty są adresowane do wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas zajęć uczestnicy wykonają kilkanaście lalek. Zaprojektują nie tylko poszczególne postacie, ale także uszyją im kostiumy i zadbają o dekoracje. W każdej chwili można dołączyć do bajkowych rękodzielników, bez wcześniejszych zapisów. Warsztaty odbywają się w soboty od 12:00 do 13:30 – najbliższe 11.01. Więcej spotkań zaplanowano na ferie zimowe – uczestnicy mogą przyjść do Książnicy codziennie od poniedziałku do czwartku (10-13.02.) o 11:00.

Projekt jest realizowany w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Warsztaty poprowadzi Barbara Drozd, doświadczony pedagog i plastyk. Wesprą ją członkowie sekcji rękodzieła Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia to doskonała zabawa i integracja mieszkańców w różnym wieku. Coś dla siebie znajdą najmłodsi, ich rodzice, starsze rodzeństwo, a także całkiem dorośli stargardzianie. Warto zajrzeć w jedno z sobotnich południ do Książnicy i na własne oczy zobaczyć, jak „Teatr się robi”.

Zdjęcia: Książnica Stargardzka