Aktualności: Sport

Trenowały z kadetkami

14 lipca 2020

Utalentowane młode zapaśniczki z klubu FENIKS PESTA Stargard wzięły udział w zgrupowaniu kadry Polski kadetek. To wyróżnienie – Nikola Piechocka i Paulina Kucharczyk należą jeszcze do grona młodziczek. Pod okiem doświadczonych trenerów doskonaliły swoje umiejętności w towarzystwie starszych koleżanek.

Zgrupowanie odbyło się w Białogardzie. Uczestniczyły w nim najlepsze kadetki z całego kraju. Wśród nich znalazły się zawodniczki ze stargardzkiego klubu. Nikola i Paulina startują jeszcze w kategorii młodziczek. Treningi ze starszymi zapaśniczkami to dla nich szansa na rozwinięcie umiejętności. Zgrupowanie poprowadzili szkoleniowcy kadry Polski: Dariusz Grzywiński, Sławomir Rogoziński i Dariusz Kucharski.

Jak podkreśla Mariusz Kucharski, trener FENIKS PESTY Stargard, aby osiągnąć wysoki poziom sportowy, trzeba zarówno rywalizować na zawodach międzynarodowych, jak i szkolić się z najlepszymi. Nasze zawodniczki intensywnie przygotowują się do nowego sezonu. Na zgrupowanie do Białogardu przyjechały prosto z klubowego obozu w Gąskach. Przed nimi kolejne wyzwanie – już za kilka dni zapaśniczki udadzą się do Zakopanego, gdzie odbędzie się zgrupowanie kadry wojewódzkiej.

Zdjęcia: FENIKS PESTA Stargard