Strona głównaWpisyInneTrwa spis rolny

Aktualności: Sprawy urzędowe

Trwa spis rolny

28 września 2020

Do końca listopada (poniedziałek, 30.11.) potrwa Powszechny Spis Rolny 2020. Każdy rolnik ma obowiązek wypełnić formularz lub udzielić informacji rachmistrzowi. Można to zrobić wygodnie przez internet lub telefonicznie. Warto się pospieszyć i wziąć udział w loterii z nagrodami.

Rolnicy raz na 10 lat mają obowiązek wypełnić takie dokumenty. Można skorzystać z internetowej aplikacji dostępnej tutaj – działa na dowolnym urządzeniu podłączonym do sieci. Komputer z aplikacją jest również dostępny w Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17 – pokój 25, od poniedziałku do piątku 8:00-16:00. To najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób wypełnienia formularza.

Ruszyła także loteria z nagrodami. Mogą wziąć w niej udział wszyscy, którzy spisali się samodzielnie przez internet. Wystarczy tutaj zarejestrować kod z aplikacji. Do wygrania laptopy, tablety i przenośne dyski pamięci. Najbliższe losowanie już 20.10. (wtorek).

Powszechny Spis Rolny prowadzony jest również telefonicznie – 22 279 99 99 oraz przez rachmistrzów. Ze względów bezpieczeństwa w tym roku również rachmistrzowie terenowi będą spisywać rolników przede wszystkim przez telefon. Połączenia można się spodziewać do końca trwania PSP, dlatego warto odbierać telefon. Więcej informacji tutaj.