Aktualności: Edukacja

Uczniowie powitali Jezusa

20 grudnia 2019

Wspólny śpiew, bajecznie kolorowe stroje i najlepsze życzenia – podopieczni Szkoły Podstawowej Specjalnej przygotowali wspaniałe przedstawienie. Była tradycyjna bożonarodzeniowa szopka, a małego Jezusa odwiedzili przedstawiciele różnych narodów świata. Uczniowie jak co roku dali z siebie wszystko, tworząc w całej szkole wyjątkową świąteczną atmosferę.

Salę gimnastyczną tłumnie wypełniła widownia. Byli uczniowie, rodzice, nauczyciele – towarzyszył im także prezydent Rafał Zając. Aktorzy zachwycili dopracowanymi przebraniami, ale także wśród widzów można było zauważyć elementy świątecznych strojów. Kiedy salę wypełniły pierwsze dźwięki kolęd, nikt już nie miał wątpliwości – Święta Bożego Narodzenia są tuż tuż.

W jasełkach wzięło udział kilkudziesięciu uczniów w różnym wieku. Była Święta Rodzina, aniołowie i pasterze, ale także goście z dalekich krain. W karawanie poszli Trzej Królowie, a wraz z nimi Arabowie, Azjaci, mieszkańcy Afryki, Indianie oraz Słowianki w tradycyjnych strojach. Chór anielski towarzyszył ich podróży, umilając występ śpiewem, do którego chętnie dołączyli także widzowie. Po zakończeniu przedstawienia na najmłodszych czekały dalsze przyjemności – klasowe wigilie.

Na co dzień do Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima uczęszcza ok. 150 dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej. Placówka działa w naszym mieście od 1962 r. Misją szkoły jest umożliwianie uczniom wszechstronnego rozwoju. Podopieczni uczą się życia w społeczeństwie, kształtują swoją osobowość i zwiększają szansę na wykonywanie w przyszłości pracy zawodowej.

Zdjęcia: UM w Stargardzie