Strona głównaWpisyDziałania społeczneUrządzili się po swojemu

Aktualności: Działania społeczne

Urządzili się po swojemu

24 marca 2021

Terapeuci i podopieczni z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego stargardzkiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu bezpłatnie korzystają z pomieszczeń udostępnionych przez miasto. Dzieci z autyzmem i innymi sprzężeniami uczą się, bawią i poznają świat pod czujnym okiem wykwalifikowanych opiekunów. W planach jest też uruchomienie specjalnego przedszkola z treningiem umiejętności społecznych.

W ubiegłym roku Stargard udostępnił pomieszczenia w budynku przy ul. Składowej – dawnej siedzibie Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych. Skorzystał z nich m.in. stargardzki oddział KTA. Terapeuci zyskali przestronne sale, w których prowadzą codzienne zajęcia dla młodzieży i dzieci o szczególnych potrzebach. Mają do dyspozycji ponad 1700 m2 na trzech kondygnacjach. Terapia jest dostosowana do indywidualnych możliwości podopiecznych ośrodka. Dodatkowo młodzi ludzie mogą tam realizować obowiązek szkolny.

W pomieszczeniach należących do miasta będzie prowadzona także inna działalność bardzo przydatna stargardzianom. Powiat zamierza uruchomić tam Regionalne Pogotowie Kryzysowe. Wciąż kompletowana jest jego kadra. Poszukiwani są: pedagog, pracownik socjalny, psycholog i specjalista interwencji kryzysowej. Szczegóły można znaleźć tutaj. Dzięki dodatkowej przestrzeni Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną podniesie jakość pracy przy porządkowaniu parków i pielęgnacji zieleni.

Zdjęcia: OREW oddział KTA w Stargardzie