Aktualności: Sprawy urzędowe

W sobotę gasimy wieżę

25 marca 2022

Najbliższa sobota (26.03.) to okazja do udziału w corocznej akcji WWF „Godzina dla Ziemi”. Tego dnia na całym świecie symbolicznie zgasną światła w domach, budynkach użyteczności publicznej i iluminacje zabytków. W Stargardzie punktualnie o 20:30 w mroku pogrąży się Wieża Ciśnień. Wszyscy chętni mieszkańcy mogą dołączyć do akcji w swoich domach.

Godzina dla Ziemi to jeden z największych ekologicznych projektów o zasięgu ogólnoświatowym. W Polsce światła gasną już od 15 lat. Zasady są bardzo proste – co roku dokładnie takie same. Na 60 minut wyłączamy urządzenia elektryczne i oświetlenie. W sobotę (26.03.) o 20:30 w Stargardzie zgaśnie iluminacja Wieży Ciśnień. To symboliczny gest i jednocześnie zwrócenie uwagi na konieczność ochrony naszej planety.

Przy okazji Godziny dla Ziemi prowadzona jest także tematyczna akcja edukacyjna. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Razem dla planety”. Twórcy zachęcają wszystkich uczestników do refleksji nad zmianami klimatu. To również próba wzbudzenia szacunku dla zasobów naturalnych naszej planety i promocja ekologicznych działań w codziennym życiu.