Aktualności: Sprawy urzędowe

Wahadło na Broniewskiego

17 kwietnia 2020

Od poniedziałku (20.04.) na ul. W. Broniewskiego zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu z sygnalizacją świetlną. Kierowcy pojadą wahadłowo. Zmiany są związane z budową ronda, który połączy nową drogę – przedłużenie ul. Powstańców Warszawy – z ul. W. Broniewskiego.

Roboty są zaplanowane od poniedziałku (20.04.) do piątku (24.04.). Po ich zakończeniu nadal będą prowadzone prace na poboczach. Wahadło zostanie zlikwidowane, pozostanie natomiast ograniczenie prędkości do 40km/h. Kierowcy powinni zachować w tym miejscu szczególną ostrożność.

Zmiana organizacji ruchu jest związana z budową w tym miejscu ronda. Skrzyżowanie pozwoli na wyjazd z os. Pyrzyckiego nową drogą – przedłużeniem ul. Powstańców Warszawy. W ramach inwestycji powstanie kilometr jezdni o szerokości 7 metrów, a także chodniki i ścieżka rowerowa. Dzięki temu znacznie poprawi się komfort poruszania po stale powiększającym się os. Pyrzyckim.

Koszt budowy nowej drogi to prawie 7 000 000 zł. Miasto pozyskało na ten cel ponad 3 300 000 zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zdjęcia: UM w Stargardzie