Strona głównaWpisyKulturaWakacje z książką

Aktualności: Kultura

Wakacje z książką

11 sierpnia 2022

Przypomnienie dla tych, którzy już korzystali z letnich propozycji Książnicy Stargardzkiej i zachęta dla tych, którzy w te wakacje jeszcze nie odwiedzili willi przy ul. Wojska Polskiego 3. Przed nami dwa ciekawe spotkania dla najmłodszych czytelników. Starsi miłośnicy literatury przy okazji też na pewno znajdą coś dla siebie.

We wtorek (16.08.) o 11:00 rozpocznie się kolejna odsłona Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Młodzi czytelnicy za każdym razem rozmawiają o literaturze i dobrze się bawią. W planie tym razem znalazła się pozycja „Poznaję świat i kropka” autorstwa Rafała Klimczaka.

Środa (17.08.) to okazja do wzięcia udziału w ostatnim spotkaniu integracyjnym dla dzieci z Polski i Ukrainy. Pod okiem naszych bibliotekarek młodzi ludzie poznają się, bawią, nawiązują przyjaźnie i ciekawie spędzają czas. Na zajęcia nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść do Książnicy. Początek o 11:00.

Dzieci – zwłaszcza latem – wolą aktywnie spędzać czas, a dorośli często mają ochotę po prostu na chwilę relaksu. Idealne warunki do odpoczynku panują w plenerowej czytelni. Na terenie zielonym przy Książnicy przez całe wakacje można korzystać z wygodnych leżaków. Do wyboru szeroka oferta książek, czasopism, a także gier planszowych. Czytelnia pod chmurką działa przy dobrej pogodzie we wtorki i środy (10:00-17:30), czwartki i piątki (10:00-16:30), a także w pierwsze i trzecie soboty miesiąca (9:00-13:30).

Zdjęcie: FB/Książnica Stargardzka