Aktualności: Sport

Walczymy na rowerach

1 czerwca 2022

Drugi raz Stargard bierze udział w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. W ubiegłym roku dla naszego miasta na jednośladach kręciło ponad 1500 wielbicieli dwóch kółek. Przejechali łączne przeszło 219 000 km. To osiągnięcie dało nam wysoką, szóstą pozycję w klasyfikacji 53 miast. W tyle zostawiliśmy wtedy m.in. Kraków, Poznań i Bydgoszcz. W tym roku możemy poprawić swój wynik.

Aby dołączyć do rywalizacji, trzeba zainstalować na smartfonie (z systemem Android lub IOS) bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” i dołączyć do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski – czerwiec 2022”. Jest dostępna na stronie www.rowerowastolicapolski.pl. Aby kilometry zapisały się na koncie naszego miasta, trzeba wskazać Stargard. Aplikacja działa w każdym miejscu na świecie – nie ma znaczenia gdzie się jeździ – pokonywane dystanse wciąż się rejestrują. Miasto wybiera się w ustawieniach – można tam również dołączyć do konkretnej grupy.

O tytuł i puchar Rowerowej Stolicy Polski walczy w tym roku 56 miast. Zmagania trwają do 30.06. (czwartek). Szczegółowe informacje o kręceniu kilometrów dla Stargardu są na facebookowym profilu wydarzenia.

Grafika: facebook.com/StargardRowerowaStolicaPolski