Aktualności: Kultura

Weekend z coolturą

11 lipca 2022

Klimatyczne kino na leżakach, festyn charytatywny z atrakcjami dla małych i dużych oraz letni program Sceny Art Cafe – działo się podczas drugiej odsłony lipcowych Coolturalnych Wakacji. Tym razem pogoda dopisała, a Teatr Letni wypełniła publiczność chętna do wspólnej zabawy. Udział we wszystkich imprezach w ramach CW jak zawsze jest bezpłatny.

Weekendowe atrakcje rozpoczęło kino pod chmurką. Przyjemny, rześki wieczór wiele osób postanowiło spędzić właśnie na leżakach w Teatrze Letnim. To naprawdę idealne miejsce na plenerowe seanse. Tym razem kinomani zobaczyli polską komedię romantyczną „Miłość jest blisko”.

Dużo działo się w niedzielę. Najpierw wystartował festyn charytatywny, podczas którego zbierane były środki na leczenie małego Samuela. Na odwiedzających czekały liczne stragany z różnościami, domowe ciasta i smakołyki z grilla, a wszystko to w szczytnym celu. Dużym zainteresowaniem cieszyli się motocykliści, którzy wraz ze swoimi maszynami wsparli zbiórkę na rzecz małego stargardzianina.

W niedzielne popołudnie widownia Teatru Letniego zapełniała się w szybkim tempie – każdy chciał zająć jak najlepsze miejsce na koncercie Sceny Art Cafe. Artyści w specjalnym, letnim programie „Plaża Art Cafe” porwali publiczność do wspólnej zabawy, wprawiając wszystkich w prawdziwie wakacyjny nastrój.

Zdjęcia: Maciej Dura-Pomarański/FB/SCK