Strona głównaWpisyKulturaWejdź w przestrzeń dźwięku

Aktualności: Kultura

Wejdź w przestrzeń dźwięku

13 września 2022

Przed nami druga odsłona Międzynarodowego Festiwalu im. prof. Marka Jasińskiego SONI SPATIUM. Po raz kolejny w naszym mieście będzie można posłuchać utworów kompozytora i lepiej poznać sylwetkę wybitnego stargardzianina. Tegoroczną edycję wydarzenia otworzy piątkowy (16.09.) koncert w kolegiacie. W preludium wystąpią: Lund University Choir ze Szwecji i Zespół Wokalny Luna Plena z Zabrza.

– Festiwal to okazja do udziału w wyjątkowych koncertach, ale także do lepszego poznania życia i twórczości prof. Marka Jasińskiego. Ten wybitny artysta i pedagog, stargardzianin z pochodzenia, zasługuje na stałą pamięć i uhonorowanie przez mieszkańców. Przed nami trzy niezwykłe dni, które wypełnią wspomnienia, inspirujące spotkania oraz – a właściwie przede wszystkim – doskonała muzyka – mówi prezydent Rafał Zając.

W sobotę (17.09.) o 16:00 w Państwowej Szkole Muzycznej (ul. Kazimierza Wielkiego 13) rozpocznie się koncert chórów dziecięcych i uczniów z PSM. Następnie – o 17:30 – będzie można wziąć udział w spotkaniu z prof. dr hab. Januszem Staneckim, przyjacielem prof. Marka Jasińskiego. Z kolei o 19:30 na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury (ul. J. Piłsudskiego 105) wystąpi Joachim Mencel Quintet.

Festiwal SONI SPATIUM zakończy niedzielny (18.09.) koncert w kościele św. Jana. W postludium będzie można usłyszeć artystów Orkiestry Camerata, Lund University Choir, Zespołu Wokalnego Luna Plena oraz Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.