Aktualności: Kultura

Wieczorynki w Książnicy

2 kwietnia 2021

W niedzielę (4.03.) punktualnie o 19:00 na facebookowym i youtubowym kanale Książnicy Stargardzkiej rozpocznie się pierwszy odcinek bajkobrania. To propozycja dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, ale też dla wszystkich, którzy pamiętają telewizyjne dobranocki sprzed lat. Nowe bajki będą publikowane w każdą niedzielę.

Zapewne większość z nas doskonale pamięta wieczorynki. Każdego dnia o 19:00 przed telewizorami zasiadały dzieci w całej Polsce. Ostatnią bajkę Telewizja Polska wyemitowała w 2013 r. Bibliotekarze z naszego miasta wrócili do tej miłej tradycji. Zapowiadają, że dla młodych widzów przygotowali zarówno klasyki, jak i współczesne bajki. Zachęcają również dorosłych do wspólnego oglądania.

Po obejrzeniu wieczorynki warto zajrzeć na stronę Książnicy i pobrać tematyczne kolorowanki. Dzięki temu po kilku tygodniach będzie można uzbierać prawdziwą bajkową kolekcję.