Aktualności: Inne
Wielkie święto Trzeciego Maja
5 maja 2025
Wielu stargardzian zdecydowało się wspólnie spędzić tę słoneczną, ciepłą sobotę. Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja było oficjalnie i uroczyście, ale też wesoło i smacznie. Z atrakcji korzystali mali i duzi. Najpierw spotkaliśmy się w kolegiacie na mszy świętej. Później świętowanie przeniosło się pod pomnik „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania Niepodległości”. Tam odbyła się część wojskowa tegorocznych obchodów Trzeciego Maja. Pod pomnikiem złożone zostały również symboliczne, biało-czerwone kwiaty.
Jak zawsze dużo działo się na Rynku Staromiejskim. Niesłabnącą popularnością cieszyły się wojskowej pojazdy i sprzęt. Był też koncert piosenek patriotycznych – na scenie wystąpiła grupa De Facto, Orkiestra BIG BAND i zespół Muffinki. Dawkę historii zapewniła wystawa w Artbusie. Świętujący posilili się również tradycyjną, pyszną grochówką.
Zdjęcia: UM w Stargardzie










































































