Aktualności: Działania społeczne

Wsparcie czeka

4 lipca 2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje dwa programy wsparcia osób o szczególnych potrzebach. Korzysta z nich już kilkudziesięciu stargardzian z niepełnosprawnościami. Cały czas czekają wolne miejsca w ramach tzw. opieki wytchnieniowej. To szansa na odpoczynek i regenerację dla tych, którzy na co dzień poświęcają się dla bliskich wymagających specjalnej opieki.

Program jest skierowany zarówno do opiekunów osób dorosłych, jak i dzieci z niepełnosprawnościami. Dzięki takiemu wsparciu mają możliwość np. zadbania o własne zdrowie, załatwienia pilnych spraw lub po prostu odpoczynku od codziennych, trudnych obowiązków. Szczegółowe informacje wraz z wnioskami do pobrania są tutaj. W razie pytań można też zadzwonić – tel. 502 306 112.

Drugi z programów realizowanych przez MOPS to pomoc asystentów osobistych osób z niepełnosprawnościami. Z takiego wsparcia korzystają w Stargardzie zarówno dorośli, jak i dzieci. Oba programy są finansowane ze środków pochodzących z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Zdjęcie: pexels.com