Strona głównaWpisyDziałania społeczneWsparcie w dobrych warunkach

Aktualności: Działania społeczne

Wsparcie w dobrych warunkach

17 sierpnia 2022

W Stargardzie przy ul. B. Limanowskiego 24 znajduje się piękna, secesyjna kamienica. Zabytek cieszy oko, ale przede wszystkim jest miejscem, w którym pomoc otrzymują najbardziej potrzebujący. W obiekcie siedzibę ma Polski Czerwony Krzyż. Schronienie znajdują tam również uchodźcy z Ukrainy.

Na jednym z pięter zabytkowej kamienicy urządzone zostały komfortowe pokoje dla osób uciekających przed wojną. Do dyspozycji uchodźców jest również w pełni wyposażona kuchnia oraz łazienka. We współpracy z fundacją firmy Altro Ltd na podłogach położono tam 200 m2 nowoczesnej wykładziny wielokrotnego użytku. Przy montażu nie używano kleju, co jest rozwiązaniem ekologicznym i przyspieszyło remont. Altro Ltd to rodzinne brytyjskie przedsiębiorstwo, którego tradycja sięga 1919 r. Dziś zajmuje się produkcją wysokiej jakości wykładzin winylowych, PVC oraz okładzin ściennych.

Kamienica przy ul. B. Limanowskiego była sukcesywnie remontowana od kilku lat. Dzięki temu dziś zachwyca wyglądem, a jednocześnie dobrze spełnia swoje funkcje. W jej wnętrzach – oprócz pokojów dla uchodźców z Ukrainy – na zlecenie miasta PCK prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy Typu AC. Pomoc otrzymują tam dorosłe osoby przewlekle chore psychicznie. W budynku znajduje się również Dom Dziennego Pobytu dla Osób Starszych.

Zdjęcia: Paweł Bieg