Aktualności: Kultura

Wszystkie dzieci nasze są

6 czerwca 2022

To była wyjątkowa sobota w Parku Zamkowym. Setki stargardzian bawiły się na Balonowym Dniu Dziecka. Pogoda dopisała, a najmłodszych nie trzeba było namawiać do skorzystania z dziesiątek atrakcji. Zabawę zakończyła wielka bitwa na balony z wodą.

Coś dla siebie znalazły najmłodsze dzieci, te nieco starsze, a także młodzież i dorośli. Cały Park Zamkowy wypełniły różne aktywności. Były szaleństwa na dmuchańcach, zabawy sportowe, pokazy taneczne i muzyczne oraz warsztaty plastyczne. Piękna pogoda zachęciła całe rodziny do udziału w Balonowym Dniu Dziecka. Rodzice i opiekunowie chętnie korzystali tez z miejsca do relaksu i złapania chwili oddechu w zabawie.

Najważniejszym punktem imprezy była bitwa na kolorowe balony z wodą. Przez cały dzień młodzi ludzie tłumnie odwiedzali stoiska m.in. Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY, Książnicy Stargardzkiej, Muzeum Archeologiczno-Historycznego, Młodzieżowego Domu Kultury oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rozwiązywali zagadki, tworzyli rękodzieło i oglądali pasjonujące naukowe eksperymenty. Jedno jest pewne – podczas Balonowego Dnia Dziecka nie było czasu na nudę, co zgodnie potwierdzili uczestnicy w różnym wieku.

Zdjęcia: FB/SCK