Strona głównaWpisyInneWybory w wiosennym SIS-ie

Aktualności: Sprawy urzędowe

Wybory w wiosennym SIS-ie

15 kwietnia 2019

Już niedługo we wszystkich skrzynkach pojawi się kolejny numer „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Niezbędnik wyborczy, zaproszenie na spotkanie w sprawie Strefy Płatnego Parkowania i zapowiedź ArtFestiwalu – to wszystko i znacznie więcej można znaleźć w najnowszym wydaniu.

W naszym mieście przybywa zarówno aut, jak i miejsc parkingowych. Mieszkańcy sygnalizują potrzebę dyskusji o Strefie Płatnego Parkowania. 24.04. (środa) o 17:00 na małej scenie SCK odbędzie się spotkanie w tej sprawie. To okazja do otwartej rozmowy o parkowaniu w mieście i możliwość przekazania własnych uwag.
26.05. (niedziela) w całej Polsce przeprowadzone zostaną wybory posłów do Parlamentu Europejskiego. To instytucja reprezentująca interesy obywateli Unii Europejskiej. W najnowszym numerze SIS znajduje się niezbędnik wyborczy z terminami składania wszystkich wniosków. Można przeczytać m.in. o zasadach głosowania osobistego i korespondencyjnego, a także przez pełnomocnika. Warto dowiedzieć się też o możliwości uzyskania zaświadczenia, dzięki któremu oddamy głos poza miejscem stałego zamieszkania. W naszym mieście do głosowania uprawnionych będzie prawie 52 000 osób.

W Stargardzie przeprowadzono test segregowania bioodpadów. Specjalne brązowe pojemniki pojawiły się na osiedlu Pyrzyckim. Mieszkańcy uczyli się rozpoznawać śmieci nadające się do kompostowania. Od 2020 r. taka rozszerzona segregacja będzie obowiązywać w całym mieście. W kwietniowym wydaniu Informatora można dowiedzieć się więcej o tym ekologicznym wyzwaniu, a także poznać proste zasady nowego podziału odpadów.

Warto także przeczytać zapowiedź kolejnej edycji ArtFestiwalu. Stargardzkie Centrum Kultury przyjęło już prawie 90 propozycji występów, pokazów, koncertów i happeningów. Nowością w tym roku będzie m.in. pokaz witraży i ręcznie wykonanych mebli. Nie zabraknie też muzyki i śpiewu, które tradycyjnie zabrzmią w różnych częściach miasta. ArtFestwial 2019 odbędzie się 18 i 19 maja (sobota – niedziela).

SIS – 04 2019