Strona głównaWpisyInneWyniesione pasy na Starówce

Aktualności: Sprawy urzędowe

Wyniesione pasy na Starówce

8 września 2020

Rozpoczęła się kolejna inwestycja, dzięki której już wkrótce wzrośnie bezpieczeństwo przechodniów na Starym Mieście. Tym razem na ul. Kazimierza Wielkiego pojawi się wyniesione przejście dla pieszych. To miejsce zostanie także doświetlone.

W trakcie inwestycji jezdnia na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Kuśnierzy będzie zamykana połowicznie. Dzięki temu droga pozostanie przejezdna. Przechodnie nie będą mogli również korzystać z fragmentów chodnika bezpośrednio przy przebudowywanym przejściu. Na czas prac tuż obok wymalowane zostały tymczasowe, żółte pasy. Wartość inwestycji to ponad 120 000 zł. Powinna zakończyć się jeszcze we wrześniu.

Wyniesione przejście dla pieszych to dobre rozwiązanie w tym miejscu – w roku szkolnym wielu uczniów każdego dnia przechodzi tamtędy w drodze do pobliskiej podstawówki. Specjalna konstrukcja zmusi kierowców do zmniejszenia prędkości. Najazdy wykonane zostaną z kostki kamiennej. Piesi przejdą na drugą stronę po wygodnej kostce betonowej. Przy przejściu pojawi się również dodatkowe oświetlenie – szczególnie ważne w zbliżającym się sezonie jesienno-zimowym. Mocne światło i konieczność zwolnienia przed pasami z pewnością zwiększą bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców.

Wyniesione przejścia dla pieszych są już m.in. w kilku miejscach na os. Pyrzyckim, na al. Żołnierza, ul. 11 Listopada, ul. Lotników i na os. Zachód. Pasy zostały z kolei doświetlone na ul. A. Struga, ul. Portowej, ul. Pierwszej Brygady, ul. Nadbrzeżnej, ul. J. Piłsudskiego, ul. M. Konopnickiej, ul. Niepodległości, ul. Armii Krajowej, ul. B. Krzywoustego, ul. W. Broniewskiego i na al. Żołnierza. W ramach kontynuacji planu podnoszenia bezpieczeństwa pieszych wyniesione ma zostać jeszcze przejście na skrzyżowaniu ul. B. Limanowskiego i Wojska Polskiego. Doświetlenia następnych miejsc są projektowane na ul. S. Czarnieckiego, ul. S. Staszica, ul. Warszawskiej i ul. T. Tańskiego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie