Aktualności: Sprawy urzędowe

Z optymizmem w nowy rok

23 stycznia 2023

Jak co roku filmowo podsumowujemy 12 ostatnich miesięcy. Przez ten czas w Stargardzie działo się naprawdę bardzo dużo. Działaliśmy w mieście, inwestowaliśmy, ale też reagowaliśmy na sytuację na świecie. Cały rok można obejrzeć w kilkunastominutowym filmie – jedno kliknięcie pozwala zobaczyć najciekawsze i najważniejsze wydarzenia 2022 roku.

– Ostatni rok, a właściwie ostatnie lata to wiele wyzwań, których nie mogliśmy przewidzieć. Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość wymagała szybkich reakcji i skutecznych działań. Patrząc z perspektywy czasu można powiedzieć, że stanęliśmy na wysokości zadania. Stargardzianie kolejny raz pokazali, że chcą angażować się w sprawy miasta i potrafią ze sobą współpracować – mówi prezydent Rafał Zając.

Podsumowanie ostatnich 12 miesięcy było jednym z najważniejszych tematów tradycyjnego miejsko-powiatowego spotkania noworocznego. To zawsze moment na zestawienie tego, co już zrobiliśmy w Stargardzie i tego, co dopiero jest w planach. Tylko w 2022 r. wydaliśmy prawie 100 000 000 zł na różne inwestycje. Świetna sprzedaż działek w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii, ogromny Park&Ride na 300 aut osobowych w centrum miasta, budowa fragmentu obwodnicy północnej i modernizacja amfiteatru oraz Książnicy Stargardzkiej – to tylko kilka przykładów na to, że cały czas idziemy do przodu. Całe podsumowanie ubiegłego roku można zobaczyć w filmie poniżej oraz na facebookowym profilu miasta i miejskim kanale YouTube.

– Przed nami kolejne wyzwania. Ubiegły rok możemy zaliczyć do udanych ze względu na dobre tempo rozwoju gospodarczego. Nasze tereny przemysłowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów. To korzyść dla całego Stargardu. Mieszkańcy zyskują dobrą pracę, a miasto dostaje impuls do dalszego szeroko pojętego rozwoju – m.in. usług, komunikacji, edukacji, kultury i rozrywki na wysokim poziomie – mówi prezydent Rafał Zając.

W spotkaniu noworocznym wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu stargardzkiego, radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu, przedstawiciele różnych instytucji, szkół, związków zawodowych i organizacji działających zarówno w mieście, jak i w całym powiecie. Podczas wydarzenia swoje umiejętności zaprezentowały młode wokalistki – Patrycja Kucharzyk i Paulina Pryciak oraz Zuzanna Wesołowska, która zagrała na saksofonie.

Zdjęcia: UM w Stargardzie