Strona głównaWpisyInneZa bilet zapłać kartą

Aktualności: Sprawy urzędowe

Za bilet zapłać kartą

12 kwietnia 2019

Duże ułatwienie dla pasażerów korzystających z autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Od poniedziałku (15.04.) będzie można zapłacić kartą za bilet. Automaty pojawią się w 19 pojazdach.

– Zbliżeniowa płatność kartą będzie możliwa we wszystkich nowych Solarisach oraz w trzech autobusach MAN. To duże ułatwienie dla pasażerów. Dzięki automatom mieszkańcy kupią bilet szybciej i wygodniej – mówi Jan Gumuła, prezes MPK.
Jeżeli biletomat będzie nieczynny, za przejazd zapłacimy u kierowców. U nich można też kupić bilety jednorazowe na przejazdy po mieście. Są dostępne od 17:00 – jednak tylko w tych autobusach, w których nie ma automatów. W soboty, niedziele i święta kierowcy prowadzą sprzedaż przez całą dobę.

Coraz więcej pasażerów korzysta z systemów Sky Cash, Mobilet i mPay. To bardzo prosty sposób na opłatę za przejazd przez smartfona. Niezależnie od tych aplikacji papierowe bilety można kupić także w automacie znajdującym się w budynku Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Dostępne są również w kasach ZCP oraz przy ul. Moniuszki i Tańskiego.

W maju będzie można otrzymać bezpłatne książeczki z aktualnym rozkładem jazdy autobusów miejskich. Pasażerowie znajdą je w pojazdach MPK oraz w budynku ZCP.

Zdjęcie: MPK w Stargardzie