Aktualności: Kultura

Zabawa pod chmurką

4 sierpnia 2022

W sobotę (6.08.) na terenie zielonym przy Książnicy Stargardzkiej odbędzie się kolejne spotkanie integracyjne dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy przyjść o 11:00 do tymczasowej siedziby placówki (ul. Wojska Polskiego 3). Dzieci z Polski i Ukrainy świetnie się razem bawią, nawiązują przyjaźnie i ciekawie spędzają czas.

Zajęcia prowadzą bibliotekarki z Książnicy. Młodzi ludzie odpoczywają na świeżym powietrzu i biorą udział w ciekawych aktywnościach. Do ich dyspozycji jest m.in. plenerowa gra planszowa z ogromną kostką. To doskonały sposób na integrację. W planach jest jeszcze jedno takie spotkanie – w środę (17.08.) o 11:00. Warto pamiętać, że nasza biblioteka ma w swojej ofercie także książki w języku ukraińskim – przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Wszystko w ramach programu „Sąsiedzka Pomoc” realizowanego pod patronatem Netto Polska i we współpracy z Fundacją Salling.

Książnica szykuje się też do kolejnych zakupów. Za prawie 40 000 zł zbiory placówki uzupełnią nowości wydawnicze – książki, audiobooki i e-booki. Bibliotekarze czekają na sugestie mieszkańców, co jeszcze powinno trafić na półki. Więcej informacji tutaj.

Zdjęcie: FB/Książnica Stargardzka