Strona głównaWpisyKulturaZagrają dla Grześka

Aktualności: Kultura

Zagrają dla Grześka

18 października 2022

Przed nami kolejna odsłona GrzyboGranie Music Festival. Muzyczne wydarzenie to okazja do upamiętnienia Grzegorza Grzyba i wzięcia udziału w ciekawych koncertach. Są jeszcze bilety – do kupienia przez internet tutaj i w kasie kina Stargardzkiego Centrum Kultury (czynna codziennie od 11:00).

Grzegorz Grzyb urodził się w Stargardzie, a zmarł ponad 4 lata temu w Warszawie w wyniku wypadku drogowego, w którym brał udział, jadąc na rowerze. Miał 47 lat i przez większość życia jego pasją było granie na perkusji. Był wziętym muzykiem sesyjnym. Współpracował z wieloma uznanymi artystami: Sławomirem Kulpowiczem, Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Maciejem Sikałą, Wojciechem Staroniewiczem, Tomaszem Szukalskim i Tymonem Tymańskim.

Tegoroczne GrzyboGranie rozpocznie się w piątek (21.10.). Od 18:00 w holu głównym SCK będzie można oglądać wystawę zdjęć członków pracowni fotograficznej SCK SEKRETY. Wstęp wolny. Z kolei w sobotę (22.10.) o 18:00 na dużej scenie wystąpią: Walk Away (w składzie: Tomasz Wendt, Krzysztof Zawadzki, Bernard Maseli, Tomasz Grabowy), Pendofsky/Gumolit, Funk Material, Out of Mind oraz Słowik Brothers Band. Kupując bilety na ten koncert, warto zabrać ze sobą Stargardzką Kartę Mieszkańca. Jej posiadacze mogą skorzystać ze zniżki. Więcej informacji tutaj.

Kolejna – bezpłatna – propozycja to koncert Osiecka/Sing Sing. W niedzielę (23.10.) o 17:00 na dużej scenie SCK wystąpią: Monika Borzym, Krzysztof Kuśmierek, Łukasz Wons, Przemek Wieleba, Kamil Żuchowski i Krzysztof Drwal Rozesłański.