Strona głównaWpisySportZagrają na odnowionym boisku

Aktualności: Sport

Zagrają na odnowionym boisku

25 września 2020

Dobra wiadomość dla wszystkich trenujących piłkę nożną. W Stargardzie pojawi się kolejne miejsce do gry. Trwają prace nad odtworzeniem murawy na przyszkolnym boisku przy ul. Ceglanej 11. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zawodnicy zagrają tam wiosną przyszłego roku.

Już kilka tygodni temu rozpoczęły się prace przygotowawcze – wykoszono wysokie trawy i uporządkowano całe boisko. Teraz przyszedł czas na odtworzenie murawy. Zasiana zostanie nowa trawa. Teren będzie ogrodzony; pojawią się także piłkochwyty. W ramach inwestycji wykonana zostanie instalacja nawodnienia. W planach jest również zakup i montaż pompy głębinowej. Terenem zarządzać będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Na odnowionym boisku trenować będą piłkarze Błękitnych oraz zawodnicy z innych klubów. Dodatkowe miejsce przyda się sportowcom. Na co dzień grają na stadionie przy ul. Ceglanej 1 i kilku stargardzkich Orlikach. W przyszłym roku na mapie boisk pojawi się kolejny obiekt, na którym będą mogli doskonalić swoje umiejętności piłkarskie.

Zdjęcia: OSiR