Strona głównaWpisySportZagrali po raz 30.

Aktualności: Sport

Zagrali po raz 30.

8 listopada 2021

Kilkuset brydżystów z całej Polski wzięło udział w jubileuszowym XXX Memoriale Janiny Wielkoszewskiej. Poziom zawodów jak zawsze był bardzo wysoki. Do naszego miasta przyjechali utytułowani zawodnicy, mający na koncie zwycięstwa w najbardziej prestiżowych konkursach w kraju i za granicą. Przez trzy dni w hali OSiR rozegrano trzy różne turnieje. Tryumfatorzy odebrali pamiątkowe puchary, a także nagrody rzeczowe i pieniężne.

– Spotkania z brydżem w naszym mieście mają długą tradycję i wysoką jakość – o czym świadczy duże zainteresowanie każdymi kolejnymi zawodami. Cieszę się, że tak wielu zawodników z całej Polski pojawiło się na turnieju w Stargardzie. Wszystkim graczom życzę powodzenia i satysfakcji z pokonywania własnych granic. Mam nadzieję, że goście wyjadą stąd z jak najlepszymi wspomnieniami – mówił podczas otwarcia wydarzenia prezydent Rafał Zając.

W Turnieju Par pamięci Mariana Skwirczyńskiego zwyciężył duet Piotr Walczak (ZIELONY Waluta Lokalna Starachowice) i Maciej Bielawski (BRIDGESCANNER KS AZS Wratislavia I WR). Zawodnik ze Starachowic był również niepokonany w BUDIMEX Grand Prix Polski Par. W tym turnieju zasiadł przy stole z Markiem Witkiem (GTB SDK Tczew). Szczegółowe wyniki i pełną klasyfikację można znaleźć tutaj.

Coroczny turniej jest okazją do wspomnienia Janiny Wielkoszewskiej – wielkiej miłośniczki brydża sportowego. Przez lata organizowała w naszym mieście zawody w tej grze karcianej, popularyzując ją w Stargardzie i w całej Polsce. Organizatorem wydarzenia było Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Brydża Sportowego „Brydż – Star”.

Zdjęcia: Paweł Bieg