Aktualności: Sprawy urzędowe

Zamieszkaj przy Kościuszki

28 czerwca 2021

Od czwartku (1.07.) rusza przyjmowanie wniosków stargardzian, którzy chcieliby zamieszkać w nowo powstającym budynku przy ul. T. Kościuszki 72. Jeszcze w tym roku powstanie tam 14 komfortowych lokali i garaż podziemny. Mieszkania będą przeznaczone dla osób, które wpłacą partycypację.

Wnioski trzeba złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. S. Czarnieckiego 17. Jest na to czas do 30.07. (piątek). Wszystkie dokumenty i szczegółowe informacje o naborze są do pobrania w załącznikach poniżej. Na stargardzian czekają mieszkania o różnej powierzchni – od 25 m2 do ponad 60 m2. Partycypacja zaczyna się już od ok. 23 000 zł. Wynajmujący otrzymają klucze do lokali gotowych do zamieszkania. Dodatkowo budynek będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.​

Umowy najmu zostaną zawarte na 15 lat. Pierwsi wynajmujący pojawią się tam już najprawdopodobniej w styczniu 2022 r. Lokatorzy będą też mogli ubiegać się o dopłaty do czynszu. W razie pytań można zadzwonić pod nr tel. 91 578 35 03.

Budynek przy ul. T. Kościuszki 72 to inwestycja Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na ten cel pozyskano ponad 1 400 000 zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ogłoszenie o naborze wniosków

Rzut parteru

Rzut I piętra

Rzut II piętra

Załącznik 1 – wniosek

Załącznik 2 – deklaracja

Załącznik 3 – oferta partycypacyjna

Załącznik 4 – potwierdzenie najmu lokalu

Załącznik 5 – barometr zawodów