Aktualności: Edukacja

Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek

1 września 2022

Już jutro (piątek, 2.09.) ponad 5700 uczniów rozpocznie naukę w miejskich szkołach podstawowych. Dzisiaj młodzi ludzie wzięli udział w uroczystych apelach. Mogli też zobaczyć pierwsze efekty wakacyjnych remontów w swoich placówkach. W tym roku wydaliśmy na nie ponad 3 300 000 zł.

– Zawód nauczyciela to misja i ogromna odpowiedzialność. Jako rodzice i opiekunowie liczymy na to, że będziecie nam pomagać w kształtowaniu młodych ludzi, w pokazywaniu im wartości i szacunku do drugiego człowieka. Liczymy również na to, że pomożecie wytłumaczyć młodym ludziom trudną rzeczywistość, która nas otacza. Życzę wam, żeby wreszcie udało się zbudować prawdziwy etos zawodu nauczyciela, bo jest to nam wszystkim naprawdę bardzo potrzebne – mówi prezydent Rafał Zając.

W nowym roku szkolnym w Stargardzie do miejskich podstawówek będzie uczęszczać ponad 5700 uczniów. 762 maluchów rozpocznie swoją przygodę z edukacją w pierwszych klasach. 1750 dzieci skorzysta z opieki i wychowania w miejskich przedszkolach. – Wszystkim uczniom rozpoczynającym rok szkolny życzę, żeby na każdym etapie edukacji spotykali nauczycieli, którzy wskażą im właściwą drogę i umożliwią wszechstronny rozwój. Pracujcie na swoje sukcesy, ale pamiętajcie też o pasjach, zainteresowaniach i przyjaźniach. Wspomnienia ze szkolnych lat zostaną z wami na zawsze – warto zadbać, by były jak najlepsze – mówi prezydent Rafał Zając.

Nad wszystkimi młodymi stargardzianami w szkołach podstawowych i miejskich przedszkolach w tym roku szkolnym czuwać będzie 770 nauczycieli. Ich starania uzupełni ponad 270 pracowników administracji i obsługi.

Wakacyjne miesiące to w placówkach oświatowych czas remontów i inwestycji. Szkoły i przedszkola są przygotowywane na rozpoczęcie kolejnego roku nauki. W tym roku na różne prace wydaliśmy ponad 3 300 000 zł – szczegóły tutaj. Działo się we wszystkich placówkach prowadzonych przez miasto. Nowe place zabaw, wyremontowane sale i łazienki, zmodernizowane instalacje, dodatkowy sprzęt – dzięki temu powrót do szkoły będzie przyjemniejszy. Inwestycje wpływają również na poprawę bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.

W Stargardzie młodzi ludzie uczą się w 11 publicznych szkołach podstawowych. Doskonalą się w klasach sportowych, uczęszczają do oddziałów integracyjnych i szlifują umiejętności gry na instrumentach. Po lekcjach swoje talenty rozwijają także w Młodzieżowym Domu Kultury. Na najmłodszych czekają miejsca w 7 miejskich przedszkolach – również z oddziałami integracyjnymi.

Rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się 1.09. (czwartek). Przed młodymi ludźmi 10 miesięcy wytężonej pracy – aż do 23.06. (piątek), kiedy wystartują długo wyczekiwane kolejne wakacje.

Zdjęcia: Paweł Bieg