Aktualności: Sport

Zapaśnicy podsumowali rok

21 stycznia 2020

3 medale Mistrzostw Polski seniorów, wysokie miejsce w ogólnopolskim rankingu klubowym i znakomita forma Katarzyny Mądrowskiej – FENIKS PESTA podsumował udany rok 2019. Podczas Stargardzkiej Gali Zapaśniczej nagrodzono tych, którzy w minionym czasie osiągnęli największe sukcesy. Oprócz teraźniejszych działań była też okazja do przypomnienia historii klubu.

W gali wzięli udział zawodnicy, trenerzy, rodzice, sponsorzy i sympatycy FENIKSA. Podczas spotkania przypomniano najważniejsze wydarzenia z 2019 r. Stargardzki klub zorganizował w naszym mieście Mistrzostwa Polski Młodzików, a także 8 innych imprez zapaśniczych i 4 zgrupowania. FENIKS PESTA zajął 13. miejsce na 93 kluby sklasyfikowane przez Polski Związek Zapaśniczy. Jeszcze bardziej doceniono naszą najlepszą zawodniczkę – Katarzyna Mądrowska uplasowała się na 7. miejscu spośród prawie 500 osób ujętych w zestawieniu najlepszych zapaśników.

Rok 2019 wypełniły sukcesy indywidualne. W Mistrzostwach Polski seniorów zawodnicy ze stargardzkiego klubu zdobyli 3 medale. Na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Mądrowska. W kategorii młodzików brąz zdobyły Nikola Piechocka i Paulina Kucharczyk. Dobry występ, który dał miejsca blisko podium, zapisali na swoim koncie Pola Fojut i Jakub Matwiejczyk. W ubiegłym roku zawodniczki FENIKSA PESTY otrzymały też stypendia i nagrody prezydenta Stargardu. Te wyróżnienia przyznano Katarzynie Mądrowskiej, Weronice Kiszce, Katarzynie Dulębie i Paulinie Kucharczyk. Oprócz sukcesu w Mistrzostwach Polski Katarzyna Mądrowska brała też udział w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

Zdjęcia: FENIKS PESTA