Aktualności: Edukacja

Zdobyliśmy pieniądze dla szkół

4 listopada 2022

Będą zakupy dla kilku podstawówek w Stargardzie i remont w SP nr 4. Szkoły numer 2, 7, 8 i 11 zyskają sprzęt, który da większy komfort słabowidzącym uczniom. Miasto pozyskało na te cele prawie 67 000 zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Z budżetu Stargardu dołożymy do tego blisko 55 000 zł.

Lupy elektroniczne i cyfrowe powędrują do czterech podstawówek. Pomogą w łatwiejszym czytaniu tekstów i oglądaniu obrazów. Powiększenie jest natychmiast pokazane na wbudowanym ekranie LCD. Dodatkowo różne tryby koloru dla wyświetlanego tekstu umożliwiają dostosowanie kontrastu, co powoduje, że staje się on wyraźny, a samo czytanie nie męczy. Urządzenia ułatwią uczniom zdobywanie wiedzy.

W SP nr 4 szykuje się likwidacja progu przy wejściu i montaż drzwi z uchwytem w kontrastowym kolorze, co pomoże otwierać je osobom niedowidzącym. Poza tym na korytarzu pojawi się nowa wykładzina, a na schodach specjalne profile antypoślizgowe. Dodatkowym ułatwieniem będą otwieracze do wszystkich drzwi na terenie szkoły, które pozwolą na ich otwieranie łokciem lub przedramieniem.

Stargard cały czas sięga po środki zewnętrzne. Tylko w 3 kwartałach tego roku zdobyliśmy prawie 4 700 000 na różne inwestycje, a od początku 2022 r. to już ponad 32 200 000 zł. Dzięki dofinansowaniom budujemy, remontujemy, inwestujemy w zupełne nowości i wspieramy mieszkańców o szczególnych potrzebach.

Zdjęcie: http://miracle.org.pl/admirabilis/