Aktualności: Sprawy urzędowe

Ze Stargardu do Berlina

24 czerwca 2021

Kolejny przewoźnik zabierze pasażerów ze Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Od czwartku (24.06.) można wygodnie dotrzeć na lotnisko Berlin Brandenburg, a także wrócić z Niemiec. Działa już internetowa sprzedaż biletów na transfery na lotnisko.

Na ulicach Stargardu można zobaczyć zielone autokary marki Mercedes z logiem FlixBus. Codziennie o 8:10 odjeżdżają z peronu 8 ZCP, który jest zarezerwowany dla kursów międzymiastowych. Po drodze dwa razy zatrzymują się w Szczecinie (przy dworcu PKP i na Warzymicach), by o 11:20 dotrzeć do portu lotniczego Berlin Brandenburg. Jeśli ktoś chce odwiedzić centrum Berlina, to może jechać dalej. Wysiadając na przystanku Berlin ZOB otworem staje droga do przesiadek w różnych kierunkach Niemiec.

Z lotniska w Berlinie transfer wyjeżdża o 16:05. Do Stargardu dociera o 19:10. Przewoźnik deklaruje, że wszystkie kursy odbywają się nowoczesnymi autokarami z toaletą, klimatyzacją, wi-fi i gniazdkami elektrycznymi. Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i możliwość zakupu jest tutaj.

Zintegrowane Centrum Przesiadkowe im. Sławomira Pajora działa od 2018 r. Tylko do samego Szczecina można pojechać stamtąd 40 razy dziennie. Z ZCP odjeżdżają też busy do kilkunastu miejscowości w powiecie stargardzkim. Do dyspozycji pasażerów i kierowców jest nowoczesny budynek z poczekalnią i toaletami. Centrum stanie się jeszcze bardziej funkcjonalne po wybudowaniu przez miasto parkingu typu Park&Ride dla 300 aut, z zatokami dla autokarów i miejscami dla rowerów. Dostępność ZCP będzie większa po zakończeniu przebudowy wiaduktów realizowanej przez PKP PLK.

Zdjęcie: corporate.flixbus.com