Strona głównaWpisyInneZielona oaza na Pyrzyckim

Aktualności: Sprawy urzędowe

Zielona oaza na Pyrzyckim

6 marca 2020

Nowość w naszym mieście. Na placu zabaw przy ul. Armii Krajowej pojawią się zielone miejsca wypoczynku. To ławki zaaranżowane tak, by odpoczynek był bardziej komfortowy. Dodatkowo na placu będą nowe sprzęty – wśród nich m.in. huśtawka rodzinna.

Inwestycja na os. Pyrzyckim to zwycięski projekt Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Z placu zabaw przy ul. Armii Krajowej już teraz chętnie korzystają mieszkańcy w różnym wieku. Niedługo będzie to jeszcze ciekawsze miejsce. Dzieci dostaną do dyspozycji nowe zestawy zabawowe oraz stół do gry w piłkarzyki. Ciekawym pomysłem jest koparka, którą znają już dzieci odwiedzające Park Jagielloński. Kolejna pojawi się na os. Pyrzyckim. Inna zupełnie nowa propozycja to tzw. huśtawka rodzinna. Jednocześnie może z niej korzystać małe dziecko wraz z opiekunem.

Nieco starsi mieszkańcy będą mogli wypocząć na specjalnych zielonych miejscach. To ławki zaaranżowane wśród roślin różnych gatunków i o różnej wysokości. Na os. Pyrzyckim zaplanowano dwa takie zestawy – każdy z trzema ławkami. Podczas spotkania z projektantem stargardzianie rozmawiali o nasadzeniach w tym miejscu. Na całym terenie placu pojawią się też dodatkowe ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery. Wyjątkowo będzie wyglądało prawie 30 klonów. Ich lokalizacja również była tematem rozmów uczestników konsultacji.

Wartość projektu to 300 000 zł. Z nowego wyposażenia mieszkańcy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej najmłodsi pobawią się tam już w najbliższe wakacje.

Zdjęcia: UM w Stargardzie/archiwum